Şeker Atölyem... Hayatımın dönüm noktalarından biridir. Sizleri bu hikayenin başlangıcına  götüreceğim.


Oğlum Deniz'in doğumunu beklerken, doğumdan sonra kutlama ve bebek görmeye gelecek arkadaşlarımıza, dostlarımıza ve akrabalarımıza ikram için Bebek Şekerleri yapmaya karar verdim. Hamilelik sebebi ile çalışmıyor ve bol zamanım vardı. Araştırmalar yaptım, gezdim. Gerekli malzeme ve edevatları temin ettikten sonra denemeler yaptım. En sonunda istediğim modele karar verip hazırladım, bunun dışında kapı süsü gibi diğer hazırlıklarıda tamamlayıp doğumu beklemeye başladım.

Oğlum dünyaya geldikten sonra yaptığım bebek şekerleri ve süslemeleri beğenen eşim, dostum ve çevremdekiler için hobi maksatlı Nikah Şekeri, Bebek Şekerleri ve süslemeler hazırlamaya başladım.

Üzerinden bir zaman geçtikten sonra hobi maksatlı yaptığım bu işin benim asıl işim olduğunu, daha çok bu işle zaman geçirdiğimi gördükten sonra sevgili eşim Selçuk'un büyük desteği ile bu işi profesyönel olarak yapmaya başladık. Önceleri sadece kendi çevremizdekilerin mutlu günlerine renk katarken artık tüm Türkiye'nin mutlu günlerine renk katmaya talip olduk. Kısa sürede gelen yoğun talep ile Türkiye genelinde büyük bir müşteri portföyümüz oluştu. Bu durum beni çok mutlu ediyor ve bu mutluluğumu sizlere için ürettiğim şekerlere yansıtmak için elimden geleni yapıyorum. 

Yapmaktan mutluluk duyduğum işi kurmamda bana destek olan önce eşim sonra tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sevgiyle Kalın

Pelin