Menu
Your Cart

Kullanım Şartları

1. Genel Kullanım Şartları Hakkında
 

1.1 Genel Kullanım Şartlarıwww.sekeratolyem.com.tr sitesindeki ürünlerin size nasıl sağlandığını belirleyen şartlar olup, Kullanıcı ürünleri sipariş etmeyi kabul ederek, bu Genel Kullanım Şartları'nı kabul ettiğini ve hukuki olarak mesul olduğunu da kabul eder.

1.2 Bu genel kullanım şartlarında,

 • "Hesap", Sitedeki ürünleri sipariş etmek için kullanıcının kayıt yapıp oluşturması gereken hesap,
 • "Sipariş Alındısı", Siparişin alındığının e-posta ile bildirimi,
 • "İş Günü", Cumartesi, Pazar ya da Türkiye'deki resmi tatil günleri haricindeki günler,
 • "Sipariş Onayı", Siparişinizi Madde 3.9'da belirtilen şekilde onayladığımızın e-posta ile bildirimi,
 • "Sözleşme", Madde 3.9'da belirtilen şekilde sitedeki ürün ya da ürünleri siparişin edilmesi,
 • "Müşteri", Site üzerinden sipariş veren kimse,
 • "Sipariş", Sitedeki ürünlerin satın alınması için verdiğiniz sipariş,
 • "Siz", Siparişi veren Müşteri,
 • İlgi verilen "madde"ler, bu Genel Kullanım Şartları'nın maddeleri anlamına gelir,
 • Başlıklar kolay ilgi kurulmasını sağlamak amaçlı koyulmuş olup, bu Genel Kullanım Şartları'nın anlamı ya da yapısını etkilemez,
 • "Dahil", "Kapsar" gibi ilgiler, sınırsız anlamda kullanılmıştır.

1.3 Bu Genel Kullanım Şartları, korunan Fikri Mülkiyettir. Üçüncü taraflar tarafından bütünü ya da parçalarının, çeşitli ürün ve hizmetlerin ticari anlamda sunulması konusunda kullanılması yasaktır. İhlaller, yasal uygulamalara tabi olabilir.

2. Bağlayıcılık

 
2.1 Bu Genel Kullanım Şartları www.sekeratolyem.com.tr sitesinde satılacak/sağlanacak ürünlerle ilgili bütün siparişler için geçerlidir. Bize bir sipariş/teslimat emri verdiğinizde ya da ürünlerin teslimatını kabul ettiğinizde, bu Genel Kullanım Şartlarını koşulsuz olarak kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu Genel Kullanım Şartlarındaki hiçbir madde yasalarca belirlenmiş ve emredici niteliğe haiz hükümler ile ortaya koyan haklarınızı sınırlayamaz veya ortadan kaldıramaz.(Bu çerçevede, tüketicinin korunması hakkındaki mevzuattan doğan haklarınız aksi sözleşme ile düzenlenemeyecek türde haklar olup, bu sözleşmenin üzerinde yer almaktadır.)

2.2 Bu sözleşmede, sözleşmenin değiştirilmesi sonucunu doğuracak ve tarafınıza yapılacak teklifler, ancak tarafımızdan yazılı bir onayın verilmesi halinde geçerli olabilecektir. Aksi halde sözleşme hükümleri aynı şekilde uygulanmaya devam edecektir.

3. Sözleşme

3.1 Sipariş verirken, www.sekeratolyem.com.tr sitedmizde bir Hesap açmak için kayıt olmuş olmanız gerekmekte olup, siparişinizi tamamlamak ya da sonradan değiştirmek için www.sekeratolyem.com.tr sitemizde belirtilen yolu izlemeniz gerekmektedir.

3.2 Sipariş vermek istediğiniz ürünü seçtiğinizde, daha önce gördüğünüz ya da duyduğunuz fiyatlardan bağımsız olarak, ödemeniz gereken toplam tutar, KDV, ya da gönderi ücreti (varsa) size gösterilecektir. Sitede aksi belirtilmediği takdirde, bütün tutarlar Türkiye Cumhuriyeti resmi para biriminde gösterilir. Madde 3.11 de belirtildiği üzere, bu sipariş verdiğiniz ürünün size teslim edilmesi için ödeyeceğiniz toplam tutardır.

3.3 Ürün bedeli sizin tarafınızdan sipariş verilme anında tam ve eksiksiz olarak, kredi kartı bilgileriniz girilerek ödenecek olup, ödeme bilgileriniz anlaşmalı olduğumuz finansal kuruma gönderilerek kredi kartınızdan tahsilat gerçekleştirilecektir.

3.4 Ödeme kartınızın bilgileri istendiğinde, bilgilerini vereceğiniz kartı kullanmaya tam yetkili durumda olmanız gerekmektedir. Kart, ödeme yapacağınız tutarda işlem için yeterli limite sahip olmalıdır.

3.5 Kullanıcılar, www.sekeratolyem.com.tr sitemizden sipariş ettikleri ürünleri satın almak için sağladıkları bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu beyan ve kabul ederler. www.sekeratolyem.com.tr bu bilgilerin doğrulanması için kimlik kontrolü yapma hakkını saklı tutar.

3.6 www.sekeratolyem.com.tr sitemizden sipariş vermeniz, siparişi bu Genel Kullanım Şartlarını kabul ederek verdiğiniz anlamına gelir. Her sipariş verişinizde bu Genel Kullanım Şartlarını incelemek sizin sorumluluğunuzdadır.

3.7 Siparişiniz, Sipariş Onayını verene ya da, ilgili durumda, Siparişi iptal edene kadar geçerliliğini korur.

3.8 Siparişinizi kabul edene kadar size ürünleri sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Siparişin kabul edildiğinin açıkça belirtilmediği ya da Sipariş Onayı niteliği taşımayan herhangi bir iletişimimiz (e-posta, telefon, faks, sözlü vb.) Siparişinizin onaylandığı anlamına gelmez ve sadece bilgilendirme niteliği taşır. Bu bilgilendirmede sipariş numarası ya da detaylarına dair içerik bulunabilir. Herhangi bir siparişinizi, herhangi bir sebeple (ör. Stokta bulunmama) kabul etmeme hakkına sahibiz; benzeri durumlarda size alternatif bir ürün sunabiliriz, bunun için siparişi yeniden oluşturmanız gerekebilir.

3.9 Siparişinizi kabul ettiğimizde, Satış Sözleşmesi akdedilmiş olur ve ürünleri size yasal olarak sağlama yükümlülüğümüz başlar. Sipariş kabulü ancak size e-posta ile ulaştırılacak "Sipariş Onayı" bildirisinin tarafımızdan gönderildiği ve açıkça siparişinizi kabul ettiğimizi belirttiğimiz anda başlar. Bize ödemeyi önden yapma zorunluluğunuzu etkilemeksizin size faturayı siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda gönderebiliriz. Siparişinizi kabul ettiğimiz ana kadar, siparişinizi işleme almama hakkımız saklı olduğu gibi, sizinde siparişinizi iptal etme hakkınız saklı bulunur. Sipariş kabulünüzden önce Siz ya da www.sekeratolyem.com.tr  siparişi iptal edersek, aldığımız ödeme kredi kartınıza ya da ödeme yaptığınız yöntemle size geri iade edilir.

3.10 Kullanıcı siparişi verdikten sonra siparişte bir yanlışlık olduğunu farkettiği anda hemen info@sekeratolyem.com.tr adresine bilgi vermelidir.Yapacağınız bu bildirim istediğiniz düzeltmenin yapılabileceği garantisi verilememektedir.

3.11 www.sekeratolyem.com.tr sitemizdeki ürün fiyatlarının her zaman doğru fiyat olması için büyük çaba sarf etsekte, fiyat onayı ancak sipariş kabulümüzün bir parçası olarak gerçekleşir. Fiyatta herhangi bir değişiklik olduğunda, size güncel fiyatı bildirip, Siparişinize devam etmek isteyip istemediğinizin teyidini alacağız.

3.12 Satış Sözleşmesi sadece sipariş onayında sağlayacağımızı teyit ettiğimiz ürünler ile ilgilidir. Sipariş onayına dahil olmayan herhangi bir ürünü size sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

3.13 Kullanıcılar, bize, vekilimize ya da www.sekeratolyem.com.tr sitemize doğru, eksiksiz ve güncel bilgi sağlamakla yükümlüdür. Bilgi değişikliklerinin bize, vekilimize ya da siteye hemen bildirilmesi zorunludur.

4. Teslimat

4.1 www.sekeratolyem.com.tr sitemizden sipariş verdiğiniz ürünler, siparişte belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilecektir. Paketinizin kargo şubesinden teslim alınması seçeneği sunulmamakla beraber, belirtilen isimden başka bir kişiye ürünün teslimi halinde bizim herhangi bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

4.2 Sipariş verdiğiniz ürünler tedarik sürelerine göre farklı zamanlarda kargoya verilebilir. Tedarik sürecini takip eden en kısa sürede ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla belirtmiş olduğunuz adresinize kargolanır. Bu normal şartlarda uyguladığımız prosedür olmakla beraber, tedarik süreçlerinde gecikmeler yaşanabilir ve bu zamanlar farklılık gösterebilir. Böyle durumlarda size haber verme zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

4.3 Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, www.sekeratolyem.com.tr kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı iletecektir.

4.4 Siparişleriniz depomuzdan kalite ve hasar kontrolü yapıldıktan sonra çıkmakta olup, kargo şirketine hasarsız teslim edilmektedir. Sipariş ettiğiniz niteliği itibariyle taşıma sırasında zarar görebilecek ürünler ve diğer bütün alındılar için sipariş kargo görevlisi tarafından adresinize getirildiğinde dış paketi hasarlar için kontrol etmeniz ve böyle bir durumda hasar tespit tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanakta kullanılacak açıklamada açık şekilde ürünün teslimat sırasında kontrolünüzden geçtiği ve hasarlı olduğunun tespit edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Hasar tespit edilen ürünler, teslimatı yapan kargo şirketi kullanılarak bize ulaştırılmalıdır. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü dış paketi itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldığınız kabul edilir.

4.5 Türkiye'nin çeşitli bölgelerine teslim süresi değişebilmekle beraber, sipariş ettiğiniz Ürünlerin 3 (üç) işgünü içinde adresinize teslim edilmesi planlanmaktadır.

4.6 Kullanıcı, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini www.sekeratolyem.com.tr'a doğru ve eksiksiz sağlamakla yükümlüdür. Adres bildirimi kaynaklı gecikmelerden www.sekeratolyem.com.tr sorumlu değildir.

5. İade

5.1 Tüketici Kanunu'na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. www.sekeratolyem.com.tr  olarak bu süreyi 30 (otuz) güne çıkararak siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak istiyoruz. www.sekeratolyem.com.tr sitemiz üzerinden satışını yaptığımız bir çok ürün kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Kişiye özel hazırlanan ürünlerin tekrar satışı yapılamayacağından kusurlu veya hatalı olmadığı sürece iadesi kabul edilmemektedir.

5.2 İadesini istediğiniz ürün ile ilgili talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 (otuz) gün boyunca www.sekeratolyem.com.tr'a iletebilirsiniz. www.sekeratolyem.com.tr'da ürün değişimi yapılmamakla beraber, kullanıcılar ürünlerini teslim aldıktan sonra iade edip, yeni bir ürün satın alabilirler. Talep edeceğiniz yeni ürün ücretsiz kargo ile adresinize gönderilecektir.

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken konular;

 • Tarafınıza ulaşan ürünleri etiket ve bilgilendirme yapışkanlarını çıkarmadan ve ürüne zarar vermeyecek şekilde deneyiniz.
 • İade edilecek ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda olması ve ürünün orijinal faturasının da gönderilmesi gerekmektedir.
 • Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.(Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)
 • Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.
 • Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır. (Her türlü Kozmetik Ürün, İç Giyim Ürünleri, Her Türlü Kişisel Bakım Ürünü, Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b).
 • İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi"nde yer alan Madde 5'teki "Cayma Hakkı" ve Madde 6'daki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi) Önemli Not: Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadesinde ürünlerin, kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı+KDV' şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası' ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Kusurlu ürün iadesi:

5.3 Siparişleriniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolünden geçmektedir. Ancak üründen kaynaklanan herhangi bir kusur olması durumunda iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz ilgili tedarikçi firmaya iletilecek, inceleme süreci sonucunda kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza ödenecektir.

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

5.4 Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz.
 
5.5 www.sekeratolyem.com.tr sitemizden yapmış olduğunuz alışverişiniz ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altında olup, sigortalı taşınmaktadır. Ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme www.sekeratolyem.com.tr , gerekli görüldüğü durumlarda, markanın yetkili servisi tarafından yapılmaktadır; konu ile ilgili muhatabınız www.sekeratolyem.com.tr'dir. Konu hakkında sorularınız devam ediyor ise mesai saatleri içerisinde www.sekeratolyem.com.tr'u arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bize her zaman info@sekeratolyem.com.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

İadenizin gönderimi:

5.6 İade etmek istediğiniz ürünleri www.sekeratolyem.com.tr'a  bildirebilirsiniz. Kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.


6. Genel Şartlar

6.1 Kullanıcılar, http://www.sekeratolyem.com.tr sitesini gezmek için hesap açmak zorunda olmamakla beraber, sipariş verebilmek için kullanıcı hesabı kaydı yapılması gerekmektedir. Kullanıcı kaydı ücretsiz ve çok kolay tamamlanabilen bir süreçtir.

6.2 www.sekeratolyem.com.tr sitesinde yayınlanan hiç bir metin, açıklama, görsel veya resim www.sekeratolyem.com.tr'nin izni olmadan kullanılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz ya da tekrar üretilemez.

6.3 www.sekeratolyem.com.tr, Sitede yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve diğer bütün bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

6.4 Kullanıcıların işbu sözleşmede belirtilen yükümlülük ya da maddelere uymamaları durumunda, www.sekeratolyem.com.tr'dan hizmet almaları engellenebilir ya da üyelikleri iptal edilebilir.

6.5 Kullanıcılar, işlemlerinden doğacak ihtilaflarda www.sekeratolyem.com.tr'nin ticari defter ve bilgisayar kayıtlarının, HMK 193. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini şimdiden kabul ve beyan ederler.

 

 
7. Güvenlik

7.1 Sitemizdeki güvenlik politikasına buradan ulaşabilirsiniz.

8. İletişim

8.1 Bize her zaman nolu info@sekeratolyem.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

www.sekeratolyem.com.tr işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

www.sekeratolyem.com.tr sitesini kullanan ya da gezen kullanıcılar bu şartları okumuş , anlamış ve kabul etmiş olurlar.

Web sitemizde çerez kullanımı yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen çerez kullanım politikamızı inceleyiniz. Çerez Kullanım Politikamız.